Şarabın Başkenti Şarköy

Türkiye’nin Trakya bölgesi oldukça verimli bir arazi üzerine kurulmuş durumda. Kırklareli’nden başlayarak Tekirdağ ve Şarköy’den Gelibolu‘nun en ucuna kadar uzanan çok geniş bir alan, üzüm bağları ile buralarda faaliyet gösteren şarap üreticileri ile doludur. Bunlardan bazıları ayakta kalmaya çabalayan küçük butik işletmeler bazıları ise Doluca, Kayra, Sevilen, Mey gibi daha büyük tesislere sahip oldukça gelişmiş işletmelerdir.

Kendin Yap Fikirleri

Bir çoğu evimizde bulunan, diğerleri de ya çok ucuza alabileceğimiz ya da hemen dışarıda bizi bekleyen maddelerle yapılmış bu  kendin yap projesini herkes denemeli. Hem yapması çok kolay hem de çok güzel duruyorlar.

Turizm Cenneti ŞARKÖY

ŞarköyTekirdağ ilinin bir ilçesi. Tekirdağ'ın güneybatısında, Marmara Denizi kıyısında kurulmuştur. Şarköy ilçesinde biri ilçe merkezi ikisi kasaba olmak üzere 3 belediye (HoşköyMürefte) teşkilatı vardır. Bunlar dışında ilçe merkezi 3 mahalleden oluşurken, ilçeye bağlı 26 köy bulunmaktadır.

Türkiye de Tekel Bayilerinin Yaygınlaşması ve Alkol Yasağı

İnsanlar bu işin daha karlı olduğunu bildiği için de yöneliyor. Bunun yanında devletin e kanun çıkarması ile şöyle bir sorun oluştu.

Tekel Sipariş Verme

Bazı tekel bayilerde olan sipariş hizmeti oldukça fayda sağlamaktadır. İnternet aracılığı ile sipariş vermek birçok müşteri için oldukça zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Agora Büfede Sosisli Sandviç Dönemi Başlasın mı?

Genellikle sıcak ve yumuşak olarak hazırlanmış sosisler, sosis uzunluğunda - ya da daha kısa - sandviç ekmeklerinin içine konulur. Sosis tad verici garnitürler ve soslar ile zenginleştirilerek yenecek hale gelir.

Sosisli sandviç, lezzetini üzerine eklenen sos ve değişik tadlardan alır ki, bu da yiyecek kişinin tercihine bağlıdır. Bazı yerlerde bolonez sos tercih edilirken bazı ülkelerde ise bol baharatlı soslar tercih edilmektedir.